Profesionální podlahy
Zavolejte nám!

ROZDĚLENÍ LAMINÁTOVÝCH PODLAH PODLE ZPŮSOBU VÝROBY

DP

Přímý laminát neboli melamin. Přímo vrstvená laminátová podlaha. Na nosné desce je nalisován potištěný dekorační papír, který je překryt ochrannou vrstvou. Typickými vlastnostmi těchto desek je velká tvarová stabilita a pružnost. Melaninová podlaha je určena spíše pro málo a středně zatěžované podlahy.

HPL

Vysokotlaký laminát. Nejdříve je silným tlakem slisováno s dekoračním papírem více transparentních ochranných vrstev, následně jsou tyto vrstvy nalisovány obvykle na jádro HDF desky. Taková podlaha snese vysoké zatížení a výborně odolává nárazům. Vysokotlaký laminát poznáte podle zřetelně tmavých proužků laminátu. U melaninové podlahy takto silná vrstva schází.

CLM

Speciální postup kontinuální přímé laminace s více ochrannými vrstvami, který zajišťuje tvarovou stabilitu a pružnost melaminových podlah a pevnost a odolnost vysokotlakého laminátuROZDĚLENÍ LAMINÁTOVÝCH PODLAH PODLE TYPU POKLÁDKY

Laminátové podlahy jsou pokládány „plovoucím“ způsobem. Jedná se o pokládku bez pevného kontaktu se stěnou nebo původní podlahou. Podklad musí být dokonale pevný, suchý, rovný a čistý. Plovoucí podlahu je vždy nutno podložit Mirelonem, podlahovou Hobrou, Tuplexem, či jinou dostupnou podložkou Z hlediska systému pokládky můžeme laminátovou podlahu rozdělit na dva druhy:

Systém pero-drážka

Typ podlahy, které se lepí ve spojích (lepené podlahy). Díky lepení je podlaha částečně chráněna proti vlhkosti. Nevýhodou tohoto systému je nemožnost výměny poškozené lamely.

Systém mechanických zámků

Typ podlahy, která se bez lepení pouze skládá do sebe. Výhodou tohoto systému je, kromě rychlé pokládky, možnost výměny lamely a případné složení podlahy při stěhování. Spoje mechanických zámků jsou chráněny proti vlhkosti impregnací voskem ve výrobě. Tento systém je dražší než lepené podlahy.


SKLADBA LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Princip výroby laminátových podlah je jednak laminování ve smyslu napouštění, jednak laminování ve smyslu skládání vrstev na sebe.

1. Transparentní vrchní vrstva

Ochranná vrstva (overaly), která zajišťuje povrchovou odolnost jednotlivých dílců. Vyrábí se v hladkém provedení, nebo s jemně hrubým (rustikálním) povrchem. Povrchová úprava může být dále provedena jako matná, lesklá, nebo vysoce lesklá. U této vrstvy je důležitá kvalita a odolnost, protože čím je vrstva kvalitnější, tím je kvalitnější povrch podlahy a podlaha tak déle vydrží.

2. Dekorační papír

Vrstva, která vytváří vzhled podlahy. Jedná se o fototapety s různými dekory od klasických dřevěných podlah přes vzory dlažby až k dekorům přírodního kamene (mramor, žula apod.).

3. Nosná deska

Zhutněná dřevovláknitá deska. Tato vrstva obsahuje vyfrézované pero a drážku. Výhodné je, pokud je impregnována proti vlhkosti. Dle míry zhutnění se rozlišuje na:

MDF - vláknitá deska se střední hustotou
HDF - vláknitá deska s vysokou hustotou
DTD - podlahy s touto nosnou deskou jsou naprosto nevhodně do bytu, neboť nosná deska je velice měkká, zámek po krátké době přestává fungovat a podlaha se doslova rozpadne. Jedná se zejména o levné podlahy prodávané v hypermarketech

4. Protitahová vrstva

Vrstva zaručující rozměrovou stabilitu podlahy. Vyrovnává objemové změny jednotlivých vrstev laminátové podlahy při změnách vlhkosti a teploty. Levné podlahy tuto vrstvu vůbec neobsahují.

5. Integrovaná tlumící podložka

Vrstva poskytující izolaci proti kročejovému hluku. Tato podložka není standardní součástí všech laminátových podlah, proto je nahrazována jiným druhem izolace (např. Mirelonem).


RADY A TIPY


  • Při výběru podlahy si ověřte, zda jsou spoje voskované nebo zda jsou hrany impregnované proti vlhkosti.
  • Pokud se rozhodnete nechat si podlahu položit specializovanou pokladačskou firmou, uzavřete s touto firmou smlouvu o dílo ještě před začátkem prací. Vyhnete se tak nejastnostem, dohadům a "náhlým" vícepracím.
  • Zaměřte se zejména na podkladní vstvu, která musí být před pokládkou kvalitní a vyrovnaná! Při přejímce podlahy si zkontrolujte bezespáravost a výškové rozdíly mezi jednotlivými lamelami (výrobci udávají toleranci v mm).
Swiss krono
Swiss krono
Haro
Tarkett
Pallmann
Floor Vinyl
UZIN
Egger
Kahrs
Boen
Edel Carpets
Gerlflor
Image

Podlaha je základ každého domova.

Přijďte, rádi Vás přesvědčíme o našich kvalitách!

Naše služby
Navigace
Kontaktní informace
Zavolejte nám!
Napište nám e-mail
Koněvova 2441/127, Praha 3 130 00