Vinylové podlahy

Vinylové podlahy

Trend moderní doby ! Nabízíme luxusní i cenově dostupnější vinylové podlahy v elegantním moderním designu, s výběrem z mnoha dekorů.

Číst více...
Laminátové podlahy

Laminátové podlahy

V této sekci naleznete široký výběr laminátových podlah, od ekonomických variant až po luxusní výrobky, předních výrobců

Číst více...
Třívrstvé podlahy

Třívrstvé podlahy

V mnoha dekorech a různých povrchových úpravách, začínající na cenách laminátových podlah, až po exklusivní designové podlahy.

Číst více...
Parkety

Parkety

Nabízíme jak klasické tak i exotické parkety v různých rozměrech a jakostech od I. až IV. Třídy. Renovujeme staré i…

Číst více...
Marmoleum

Marmoleum

Pokládáme a dodáváme plovoucí podlahy z Marmolea .

Číst více...
Pvc

Pvc

Patří stále mezi velmi oblíbené podlahoviny, proto nemůže chybět v naší nabídce široký výběr jak bytových, tak i zátěžových objektových…

Číst více...
Koberce

Koberce

Bytové, kancelářské nebo luxusní ? Z našeho výběru si vybere i nejnáročnější zákazník.

Číst více...
Korek

Korek

Je díky svým tepelným vlastnostem ideální především do dětských pokojů. V nabídce máme jak lepené tak i v plovoucí variantě.…

Číst více...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2013 JoomlaWorks Ltd.

HOTLINE
+ 420 603 726 585

NAŠE SLUŽBY: VŠECHNY NAŠE SLUŽBY PROVÁDÍME NA PROFESIONÁLNÍ ÚROVNI

 • Pokládka plovoucích podlah
 • Pokládka vinylových podlah
 • Pokládka koberců
 • Pokládka PVC
 • Pokládka korku
 • Pokládka parket
 • Renovace starých parket
 • Hloubkové čistění podlah
 • Montáž venkovních teras
 • Vyrovnávaní podkladů
 • Měření vlhkosti podkladů

 AKCE na Duben


Na všechny naše podlahy
20% sleva z maloobchodní
ceny ! Zdarma soklové lišty
k podlahám .

Historie

001668-mBěhem druhé světové války byl velký nedostatek přírodních surovin, mj. také korku, který je zapotřebí k výrobě linolea. Proto bylo nutné přijít s novou alternativou, kterou se stal počátkem padesátých let syntetický materiál na bázi ropy, polyvinylchlorid – PVC. První PVC vyrobila společnost Dinamic Nobel na linkách od DLW, původně sloužících k výrobě linolea. Od té doby nastartovalo rychlý vzestup. Jednalo se o poddajný, hygienicky nezávadný materiál, s možností barvení a poměrně jednoduchou výrob-ní technologií, rychlejší a tudíž i levnější než je výroba linolea.Současné PVC podlahoviny se však s těmi původními nedají srovnávat.Za půl století prodělaly značný skok vpřed, takže v současné době najdeme na trhu širokou škálu druhů této krytiny, od cenově dostupných alternativ určených pro běžné použití v domácnostech, až po speciální krytiny například s protiskluznou úpravou.

Technologie a design

PVC podlahoviny se dělí na homogenní a heterogenní. Homogenní PVC je vyrobené z jedné, většinou 2 mm silné vrstvy probarvené v celé tloušce. Nabízí dvě varianty designů, mramorovaný nebo „čipsový“.

001669-mHeterogenní PVC se skládá z nosné, vzhledové a transparentní nášlapné vrstvy. Kvalitnější krytiny mají nosnou vrstvu tvořenou z čistého nerecyklovaného PVC, v levnějších variantách určených pro menší zátěže může být výchozí granulát z recyklovaného PVC s přídavkem náhradních plnidel. Vzhledovou část tvoří u dražších materiál fototapeta, nebo je tištěná. Díky této vrstvě máme na výběr širokou škálu imitací různých přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen, dlažba, kovy, výrazných barevných designů, třpytivých vzorů, novinkou je např. povrch, který vede světlo, navržený německým architektem Teheranim.Dražší materiály jdou ještě dále a na povrchu jsou opatřeny autentickým gravírem. Také formáty se přibližují klasickým materiálům, seženeme např. PVC lamely jako alternativu k dřevným parketám,čtverce nebo klasické pásy .

Tlouška nášlapné vrstvy rozhoduje o vhodnosti použití podlahoviny a její odolnosti proti oděru. Podle EN 685 rozdělujeme podlahoviny dle stupně zatížení na určené pro bytové prostory, třída 22 – 23,komerční (např. kanceláře), třída 31 – 34 a průmyslové objekty(dílny, sklady apod.), třída 41 – 43. Heterogenní PVC bývá zpravidla několikanásobně tužší a tvrdší než homogenní a tedy lépe odolává případnému poškrábání.

Údržba

krytiny1U převážné většiny povrchů s výjimkou speciálních krytin pro zvláštní určení je nutné před uvedením do provozu podlahu důkladně vyčistit, zbavit zbytků lepidel a nanést ochranné vrstvy, které chrání krytinu proti vzniku provozního poškození, např. vrypům, nadměrnému znečišťování, a usnadují údržbu, neboť se nečistoty nedostávají do pórů podlahoviny. Existují různé druhy PVC krytin, s různými povrchovými úpravami. PVC ošetřené polyuretanem PUR může cca o 50 – 70 %snížit poréznost krytiny, ošetření se v takovém případ provádí zhruba až po dvou letech po pokládce. Ještě dále se dostávají podlahoviny,u nichž se PUR vytvrzuje UV zářením. Zde můžeme hovořit o téměř bezúdržbové krytině, poréznost je snížena až o 95 %.

Zdroj: Podlahářské listy

Novinky

 • Vinylové podlahy Gerflor

  gerflor senso classic 0413 lordpro zvyšující se oblibu vinylových podlah, jsme rozšířili sortiment o dalšího kvalitního výrobce podlahovin Gerflor

  Číst dál...